Mediu: Biznesi është e ardhmja, do e ndihmojmë me cdo kusht

Gjatë takimit të zhvilluar me biznese dhe banorë të Njësisë nr.5, kandidati Nr.7 i koalicionit “Aleanca për Ndryshim”, Fatmir Mediu shpalosi programin mbështetës që koalicioni ka ndërtuar për bizneset dhe qytetarët. Ai trajtoi një problem madhor, “një plagë” të shqiptarëve; pronën, e cila vazhdon të jetë një cështje e pazgjidhur por që bashkë me Partinë […]

Mediu në Kodër Kamëz, thirrje banorëve: Reflektoni thellë, dita e ndryshimit po vjen

Kreu i PR-së dhe kandidati për deputet i koalicionit “PD-Aleanca për Ndryshim” në qarkun Tiranë, në kuadër të fushatës elektorale, këtë të enjte zhvilloi një takim me banorë në Kodër Kamëz. Mediu theksoi se 25 prilli duhet të jetë një ditë reflektimi për ti dhënë fund krimit dhe padrejtësive. ”Lirinë, jetën, mundësinë për të ndërtuar […]

Mediu: E ardhmja ju përket ju, merrni fatet e vendit në dorë

Kryetari i Partisë Republikane njëkohësisht dhe kandidati Nr.7 i PD-Aleancës për Ndryshim, z.Mediu zhvilloi nje takim me të rinj  dhe mbështetës në Tiranë. Gjatë këtij bashkëbisedimi me të rinj dhe të reja, z.Mediu u ndal dhe analizoi problemet me të cilat po përballen sot shqiptarët. Ai diskutoi mbi sfidat e shoqërisë shqiptare si korrupsionin, mungesën […]

Mediu pret Zv.Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, apel për regjistrimin e diasporës

Kryetari i Partisë Republikane dhe njëkohësisht kandidati me Nr.7 i “Aleancës për Ndryshim” z.Fatmir Mediu priti sot në një takim në zyrë Zëvendëskryeministrin e parë dhe Ministrin për Sistemin politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive nga Maqedonia e Veriut,  Artan Grubi. Ai kërkoi ndihmën e z.Mediu për regjistrimin e diasporës shqiptare në Amerikë duke theksuar rëndësinë […]

Takimet në njësinë numër 9, Mediu: Qeveria Rama, regjim i korruptuar dhe i inkriminuar

Kreu i republikanëve, Fatmir Mediu mendon se Shqipëria nuk drejtohet nga një qeveri por regjim, që e konsideron më të keqin gjatë pluralizmit politik në vend. “Ne jemi në momentin më të vështirë të historisë sonë kombëtare dhe kemi një kundërshtar, i cili ka organizuar regjimin më të korruptuar dhe më të inkriminuar në historinë […]

Mediu: Mos ja falni dinjitetin Edi Ramës dhe pushtetit të tij të inkriminuar

Kandidati me nr.7 i “Aleancës për Ndryshim”, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë dhe biznese në zonën e Fushës së Aviacionit, në njësinë nr.7 në Tiranë. Mediu gjatë takimeve të tij e vuri theksin mbi problemet e pronës dhe legalizimit dhe premtimet e pambajtura nga qeveria për legalizimin e saj. “Ky është shteti që […]