“Lidershipi I Ri” mbledh te rinjtë nga SHBA, Gjermania e Shqipëria

Kryetari i Partisë Republikane, zoti Fatmir Mediu,  së bashku me disa miq nga SHBA, z. David Beasly, ish-Guvernator i South Carolina; Nick Landgride Zv.President i Madison University, Mounzer FatFat këshilltar i Departamentit të Shtetit për Lindjen e Mesme, z. Besnik Mustafaj etj,  zhvilluan një takim me të rinj republikanë dhe demokratë, si dhe përfaqësues të […]

Konventa e Rinise se PR-se, Endi Shkupi zgjidhet kryetar

Ka mbyllur punimet Konventa e Rinise se Partise Republikane, e cila ne perfundim, zgjodhi edhe kryetarin e saj te ri, zoti Endi Shkupi. Kryetari i partisë Republikane, Fatmir Mediu u shfaq entuziast në takimin me të rinjtë, ku gjatë fjalës së mbajtur vuri në dukje se askush nuk mund të mos ndihet mirë kur ndodhet […]

Rinia republikane: Luftoni pushtetin që po ju shkatërron

Forumi Rinor i Partisë Republikane, një ditë para Ditës së Rinisë ka ftuar të rinjtë republikanë për t’i dhënë lajmin e mirë se ky forum është zyrtarisht me të drejta të plota në DEMYC (Komuniteti i të Rinjve Demokratë Evropianë).

Sulaj në protest: Çohu rini, sepse Shqipëria na thërret

Kreu i Forumit Rinor i Partisë Republikane Blendi Sulaj është ngjitur sot në podium për të folur kundër qeverisë Rama-Meta. Ai tha se kjo është në të drejtën e tij për të protestuar pasi Rama dhe Meta po sjell frikë në çdo shtëpi shqiptari.